Зеленогайська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з дошкільним відділенням Васильківського району

Виховна робота

Система виховної роботи в Васильківській загальноосвітній середній школі №1  зорієнтована на виховання всебічно розвиненої особистості, яка веде активний, творчий та здоровий спосіб життя. І допомагає нам у цьому саме  учнівське самоврядування. Воно сприяє розширенню діапазону діяльності дорослих і дітей – членів єдиного колективу, можливості їх співдружності, творчому пошуку, ініціативі.  Становлення організації проходить на демократичній основі.

Мета і завдання учнівського самоврядування тісно пов’язані з роботою педагогічного колективу, який у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом  України «Про освіту», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, іншими законодавчими актами України, рішенням місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, власним статутом.

Мета учнівського самоврядування    -   формування свідомого, з активною громадською позицією громадянина України; сприяння виробленню в учнів почуття господарів своєї школи, покращенню міжособистісних стосунків, набуття учнями початкових навичок колективної управлінської діяльності незалежно від віку.

Завдання учнівського самоврядування:

·         Формування високих морально-духовних якостей учнів.

·        Сприяння згуртуванню учнівського колективу.

·        Створення умов для самореалізації особистості.

·        Задоволення природного бажання дітей самим вирішувати, яким повинен бути зміст їх життя.

·        Виховання відповідального ставлення до себе, до товаришів, до   школи.

·        Виховання учня, як самодостатньої  особистості.

·        Виховання любові до рідного краю.

Шляхи підвищення активності та ролі

учнівського самоврядування:

1.     Надання учням більшої самостійності в організації колективної діяльності.

2.     Активне залучення учнів до всіх сфер життя учнівського колективу.

3.     Поєднання самодіяльності дітей з керівництвом дорослих.

4.     Збагачення життєвих цілей і внутрішнього духовного світу кожного члена колективу через привабливість соціально-колективних ініціатив.

5.     Надання дітям реальних, а не формальних прав у вирішенні

шкільних проблем.

Учнівське самоврядування – добровільна організація учнів  школи, яка забезпечує право і надає можливість в межах Статуту здійснювати регулювання і управління справами, які належать до їхньої компетенції та в інтересах учнів навчального закладу.

Учнівське самоврядування здійснює свою діяльність у співробітництві з адміністрацією та колективом вчителів, а також з батьківським комітетом.

Учнівське самоврядування, колектив учителів та батьківський комітет складають разом так званий "трикутник”. Всі сторони цього трикутника, – вчителі, батьки, учні, – зацікавлені в тому, щоб діти успішно закінчили навчальний заклад.